Stomatologia

NASZA OFERTA

DBAJĄC O HIGIENĘ JAMY USTNEJ TWOJEGO PUPILA DAJESZ MU WSPANIAŁY PREZENT:
ZDROWE ZĘBY NA WIELE LAT

Pamiętaj!

  1. Zdrowie zębów i jamy ustnej Twojego ulubieńca zależy w dużym stopniu od tego, czy zaczniesz dbać o higienę jamy ustnej swojego pupila.
  2. Codzienna profilaktyka jest potrzebna Twojemu pupilowi i wcale nie jest trudna.

Dlaczego choroby zębów i przyzębia są tak dużym problemem terapeutycznym?

  1. Zwierzęta odczuwają ból i dyskomfort z powodu chorób zębów i jamy ustnej.
  2. Ponad 2/3 populacji psów w wieku powyżej 2 lat cierpi na choroby przyzębia. Choroby przyzębia występują szczególnie często u psów małych i średnich ras , u których zmineralizowany osad nazębny może zacząć się odkładać już w wieku 15 miesięcy! Podobnie u kotów , choroby jamy ustnej, szczególnie dotyczące przyzębia, stanowią dużą część schorzeń. 
  3. Początkowo na powierzchni koron zębowych formuje się płytka bakteryjna-miękki , łatwo usuwalny nalot. Z czasem ulega on mineralizacji i tworzy się kamień nazębny. Kamień nazębny uciska dziąsła , powodując ich rozpulchnienie i krwawienie. Choroba postępuje , spod dziąseł wydobywa się obfity ropny wysięk, korzenie pokryte są brunatnym kamieniem. W przebiegu parodontozy dochodzi do zaniku kości zębodołu, rozchwiania i w konsekwencji wypadania zębów. Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, brak apetytu, bolesność przy gryzieniu to nie jedyne objawy chorób jamy ustnej. Objawy te nigdy nie ustąpią bez leczenia.
  4. Obecność procesu chorobowego w jamie ustnej i ciągły wysiew bakterii w dużym stopniu narażają na choroby układ oddechowy, dalsze odcinki przewodu pokarmowego i narządy sąsiadujące. Ponad połowa pacjentów z chorym przyzębiem wykazuje objawy przewlekłych angin, zapaleń żołądka i jelit, zapaleń spojówek. Nie leczone procesy ropne toczące się w przyzębiu mogą być przyczyną bakteryjnego zapalenia wsierdzia, chorób nerek.

 

Pamiętaj! Zapytaj lekarza weterynarii jak dbać o zdrowie zębów i jamy ustnej Twojego ulubieńca.

Jesteś zaniepokojony stanem uzębienia swojego pupila, to znak, że Twój ulubieniec potrzebuje naszej pomocy. Nie czekaj. Bez fachowej pomocy choroba będzie miała coraz cięższy przebieg.

Serdecznie zapraszamy !