Paszporty i czipowanie

Podróże ze zwierzętami towarzyszącymi

W tej zakładce chcielibyśmy krótko przedstawić Państwu jak przygotować się do podróży zagranicznych po całym świecie z naszymi pupilami.

Wymogiem dotyczącym przekraczania granic z psem, kotem lub fretką jest zaczipowanie zwierzęcia. Ten prosty zabieg polega na umieszczeniu pod skórą mikro-transpondera, który zawiera piętnastocyfrowy numer identyfikacyjny. Procedura przypomina podanie zastrzyku. Jest bezbolesna i trwa zaledwie kilka sekund.

W kolejnym etapie zwierzę należy zaszczepić przeciwko wściekliźnie. Takie szczepienie wykonuje się raz do roku. Po wykonaniu szczepienia psa, kota bądź fretkę obejmuje 21-dniowa kwarantanna. Oznacza to, że zwierzak nie może w tym czasie przekroczyć granicy.

Po wykonaniu tych dwóch rzeczy można przystąpić do wyrobienia paszportu. Dokument wystawiamy na miejscu w lecznicy po uprzedniej rezerwacji spotkania.

52 361 10 53

Zadzwoń, aby umówić się na założenie paszportu

Paszport obowiązuje przez całe życie zwierzęcia. Jednak jeżeli w paszporcie skończą się rubryki należy wystawić nowy dokument dla zwierzęcia.

Czas podróży

Kiedy znamy termin wyjazdu należy w ciągu 24-120 godzin poddać zwierzę profilaktyce Echonococus. Choć nazwa brzmi groźnie to nic innego jak odrobaczenie przeciwko tasiemcowi.

Należy również pamiętać, że różne kraje mają swoje przepisy wywozowe, więc właściciel koniecznie musi zapoznać się wcześniej jakie ewentualne badania bądź szczepienia musi wykonać u swojego pupila.