IRAP, NOLTREX- nowoczesne terapie dla chorych stawów

Terapia IRAP to nowoczesna metoda leczenia schorzeń ortopedycznych, w tym zwyrodnień i zapaleń stawów. Jej największą zaletą jest znacząca redukcja bólu u pacjentów i długoterminowa skuteczność. Terapia polega na wytworzeniu z krwi pacjenta cytokin przeciwzapalnych i czynników wzrostu, a następnie podanie ich w zmienione chorobowo miejsce. Leczenie polega na zastosowaniu zwykle 3-4 iniekcji w odstępach tygodniowych.

NOLTREX to syntetyczna wiskoproteza o właściwościach podobnych do mazi stawowej. Jej bardzo wysoka gęstość wspomaga amortyzację stawu, zapobiega tarciom, działa przeciwbólowo, a zawarte w niej jony srebra powodują, że działa bakteriostatycznie. Pomaga zachować integralność chrząstki stawowej, co jest szczególnie ważne w przewlekłych chorobach zwyrodnieniowych przebiegających z jej uszkodzeniem.

Wskazaniem są choroby zwyrodnieniowe stawów gł. ramiennego, łokciowego, biodrowego, kolanowego i skokowego. Preparat podaje się zazwyczaj jednorazowo w postaci iniekcji śródstawowej. Efekt przeciwbólowy zwykle utrzymuje się 6-12 miesięcy zależnie od stopnia zaawansowania choroby zwyrodnieniowej.
Więcej informacji na stronie internetowej: http://forclever.pl/