Znieczulenie wziewne pomaga ratować życie i zdrowie

Nasi pacjenci często wymagają znieczulenia w celach leczniczych i diagnostycznych. W przypadku prostych i krótkich procedur najczęściej wystarczy domięśniowa premedykacja tzw. „głupi jaś”, jednak większość zabiegów wymaga znieczulenia ogólnego. W naszej lecznicy korzystamy ze znieczulenia wziewnego uważanego za najbezpieczniejsze w medycynie. Ten rodzaj znieczulenia posiada wiele zalet i pozwala na przeprowadzenie długich i przede wszystkim bezpiecznych znieczuleń nawet u pacjentów z grupy podniesionego ryzyka. Jest niezbędny przy zabiegach na otwartej klatce piersiowej.

DSC_0011

Nasza klinika jest wyposażona w system typu VOC z monitorem gazów i respiratorem niemieckiej firmy Dräger powszechnie wykorzystywanym w „medycynie ludzkiej”. Dzięki zastosowaniu preparatu izofluran wprowadzanie i wybudzanie zwierzęcia ze znieczulenia jest szybkie oraz cechuje się dużą sterownością. Wykorzystanie tego typu rozwiązania pozwala na bezpieczne znieczulenie nie tylko psów i kotów, ale także takich pacjentów jak: ptaki, gryzonie oraz gady.

Po podaniu premedykacji, założeniu dojścia dożylnego, pacjent zostaje zaintubowany i znieczulony mieszaniną tlenu, izofluranu i powietrza. Od momentu wjazdu na salę operacyjną aparat EKG stale monitoruje pracę serca pacjenta, a monitor gazów anestetycznych dostarcza nam niezbędnych informacji o stężeniu gazów mieszaniny znajdującej się w układzie anestetycznym.

Znieczulenie wziewne z użyciem izofluranu wykorzystujemy w anestezjologii gryzoni domowych. Na zdjęciu świnka morska w trakcie korekcji zębów policzkowych.

 

DSC_0252