Jeszcze niedawno Czarek błąkał się samotnie, był bezdomny. Tyle wiemy o jego przeszłości.
Teraz ma kochający, troskliwy dom. Czarek jest starszym psem z różnymi problemami zdrowotnymi (m.in. choroba zastawki sercowej).

Dzisiaj mija miesiąc od pierwszej wizyty w lecznicy. Czarek jest już po niezbędnych badaniach kardiologicznych oraz badaniach krwi. Został odrobaczony i zaszczepiony. Ze względu na stan jamy ustnej i uzębienia wymagał przeprowadzenia zabiegu sanacji w znieczuleniu ogólnym. U Czarka przeprowadzono także kastrację. Kastracja psów samców zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób  m.in. łagodnego przerostu prostaty, zapalenia prostaty, gruczolaków okołoodbytowych, przepukliny przepony miednicy, hormonozależnych chorób skóry. Kastracja pomaga także zahamować niepożądane przez właścicieli zachowania, takie jak : agresja, nadpobudliwość seksualna, włóczęgostwo. Wkrótce  u Czarka przeprowadzimy obustronną operację stawów kolanowych. 

„Ratując jednego psa, nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa”.
Pragniemy wyrazić ogromny szacunek i podziękować nowej opiekunce, która jest także lekarzem medycyny za  wielkie serce i bezinteresowną troskę okazane samotnemu, starszemu pieskowi.