1. Metoda antykoncepcji skuteczna w 100 % .

W okresie cieczki wiele suczek jest pobudzonych, niektóre mogą mieć skłonność do uciekania i mogą zajść w ciążę bez względu na starania opiekunów, by temu zapobiec. 

2. Zmniejszenie ryzyka zachorowania na nowotwór gruczołu mlekowego.

Guzy gruczołu sutkowego stanowią 13,4 % wszystkich zmian nowotworowych i są najczęstszym rodzajem nowotworów u suczek. Sterylizacja po pierwszej cieczce daje efekt ochronny u 92% suczek, po drugiej u 74 % suczek. Sterylizacja zmniejsza ryzyko nowotworu, nawet jeśli zabieg wykonano w późnym wieku.

DSC096653. Ropomacicze już nie zagrozi zdrowiu i życiu Twojej ulubienicy.

Ryzyko wystąpienia ropomacicza ( zespół EPC) u niewysterylizowanych suczek przed ukończeniem 10 roku życia szacuje się na 23-24 % . Pamietaj ! Ropomacicze to  groźna choroba zagrażająca życiu zwierzęcia.

4. Najskuteczniejsze rozwiązanie problemu ciąż urojonych.

Pojawiająca się laktacja oraz zmiany zachowania u suczek po około 2 miesiącach od cieczki są konsekwencją  takiego przebiegu rozrodu u zwierząt wolno żyjących należących do rodziny psowatych. Jest to stan fizjologiczny, ale często wzbudza niepokój u opiekunów, a suczka potrzebuje pomocy weterynarza.

5. Stop psiej frustracji !

Biologia układu rozrodczego suczek jest nadal taka sama jak w warunkach naturalnych.  U zwierzęcia domowego brak realizacji biologicznego popędu może wywołać dolegliwości psychosomatyczne.

 

Panna Maja cocker spaniel angielski obecnie ma 7 lat i jest w doskonałej formie. Od sterylizacji minęły już prawie 4 lata.

Panna Maja cocker-spaniel angielski obecnie ma 7 lat i jest w doskonałej formie. Od sterylizacji minęły już prawie 4 lata.