Pracownia RTG/USG/endoskopowa

Nasza pracownia rentgenowska wyposażona jest w najnowszej generacji aparat RTG z generatorem wysokiej częstotliwości (typu HF) oraz nowoczesny bezdotykowy cyfrowy system radiografii pośredniej. Pozwala to uzyskać najwyższą jakość radiogramów przy maksymalnej ochronie zwierzęcia i właściciela przed negatywnym wpływem promieniowania rentgenowskiego. Po skończonym badaniu właściciel otrzymuje płytę CD z nagranym radiogramem.
Wykonujemy badania RTG stawów z wpisem do rodowodu. Przeprowadzamy także specjalistyczne badania kontrastowe u zwierząt (mielografia, cystografia, urografia, badania przewodu pokarmowego).

Pracownia USG wyposażona jest w wysokiej klasy, nowoczesny ultrasonograf włoskiej firmy Esaote MyLabSix CL z funkcją Dopplera, w którym zastosowano innowacyjną technologię CrystaLine. Nowoczesne rozwiązanie technologiczne w aparacie zapewnia osiągnięcie wysokiej jakości obrazów, ich czystość i ostrość. Aparat znajduje szerokie zastosowanie m.in.  w badaniach jamy brzusznej, ocenie przebiegu ciąż i żywotności płodów oraz w badaniach echokardiograficznych.

 

 

 

Pracownia endoskopowa wyposażona jest w nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt wideoendoskopowy firmy Olympus. Dysponujemy kilkoma rodzajami fiberoskopów (endoskopy giętkie) oraz wykorzystujemy do badań endoskopię sztywną.
Wykonujemy następujące badania endoskoskopowe:
panendoskopia (badanie gardła, przełyku, żołądka- gastroskopia oraz początkowego odcinka jelita cienkiego)

kolonoskopia (badanie prostnicy, okrężnicy i jelita biodrowego)
bronchoskopia (badanie dróg oddechowych w tym tchawicy i oskrzeli)
badanie endoskopowe jam nosowych

Dysponujemy szerokim zakresem instrumentarium (tzw. manipulatory) służącego do pobierania próbek, w tym wycinków do dalszych badań ze zmienionych chorobowo miejsc oraz do usuwania ciał obcych z przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.

PAMIĘTAJ ! W przypadku połknięcia ciała obcego przez zwierzę szybka interwencja lekarza daje szansę na usunięcie ciała obcego za pomocą techniki endoskopowej bez przeprowadzania otwartego zabiegu chirurgicznego.

Przykłady manipulatorów, które wykorzystujemy do usuwania ciał obcych, wykonywania biopsji.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy Państwa  na specjalistyczne badania diagnostyczne u swoich podopiecznych.