Program ”Dbam o psa seniora”

naklejka 70x70DBAJĄC O WCZESNĄ DIAGNOSTYKĘ CHORÓB MOŻESZ PODAROWAĆ SWOJEMU PUPILOWI DŁUŻSZE I LEPSZE ŻYCIE

Celem stworzonego przez naszą Lecznicę Programu „Dbam o psa seniora” jest wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia chorób powszechnie występujących u starszych psów , a także poradnictwo dla właścicieli zwierząt w zakresie profilaktyki chorób i opieki nad starszymi pupilami.


Wiele z tych chorób rozwija się w sposób podstępny, nie powodując u zwierzęcia wyraźnych objawów klinicznych, ale już czyniąc w jego organizmie szkody ( np. nadciśnienie) . Dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka, aby skutecznie pomóc zwierzęciu.

Dojrzałość i starość to pojęcia umowne. Pies staje się seniorem w wieku:
8 rok życia – psy ras małych
7 rok życia – psy ras średnich
5 rok życia – psy ras dużych

Wiele chorób spotykanych jest u psów w każdym wieku , ale częstość ich występowania znacząco rośnie wraz z wiekiem. Państwu i nam zależy, aby zwierzę pozostało jak najdłużej aktywne i radosne pomimo upływu lat. Stworzyliśmy dla Państwa program zdrowotny , aby opieka nad seniorem zaowocowała jak najdłuższym dobrym samopoczuciem pupila i aby mógł on przez wiele lat brać aktywny udział w życiu rodziny i jego opiekunów.

Program ”Dbam o psa seniora ” w naszej lecznicy obejmuje 7 bloków diagnostyczno-terapeutycznych:

 

Aby przystąpić wraz ze swoim podopiecznym do Programu należy telefonicznie ( (52) 361 10 53) lub osobiście umówić się na pierwszą wizytę do lekarza koordynującego Program. W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi dokładny wywiad i badanie kliniczne poszerzone o problematykę geriatryczną. Prosimy, aby pacjent przybył na wizytę na czczo. Po analizie danych zebranych z wizyty lekarz wskaże blok lub bloki diagnostyczno- terapeutyczne w ramach których lekarze specjaliści oraz specjalizujący się w danej dziedzinie podejmą szczegółowe działania diagnostyczno-terapeutyczne. Może też okazać się ,że Twój ulubieniec jest w tej grupie seniorów, która nie wymaga dodatkowych badań, a kolejną wizytę w ramach Programu będzie miał zaleconą za pół roku lub dopiero za rok. Serdecznie zapraszamy

UWAGA!
Opiekunowie przystępujący ze swoim pupilem do Programu „Dbam o psa seniora” otrzymują w naszej lecznicy rabat na przesiewowe badanie krwi. Badania dodatkowe w tym USG, RTG, EKG u pacjentów pod opieką Programu wykonujemy z 10% rabatem. Zapraszamy.