Komórki macierzyste

Przykład izolacji komórek dla naszego pacjenta w laboratorium VETREGEN. Na zdjęciu po lewej osad komórek w trakcie preparatyki. Na zdjęciu środkowym żywe komórki  (te zielone) wymieszane ze znacznikiem fluorescencyjnym. Na zdjęciu po prawej przykład zawiesiny komórek przygotownych do podania pacjentowi.

Przykład izolacji komórek dla naszego pacjenta w laboratorium VETREGEN. Na zdjęciu po lewej: osad komórek w trakcie preparatyki. Na zdjęciu środkowym: żywe komórki (kolor zielony) wymieszane ze znacznikiem fluorescencyjnym. Na zdjęciu po prawej: przykład zawiesiny komórek przygotownych do podania pacjentowi.

                                                     

U naszych pacjentów wykorzystujemy nowoczesną metodę leczenia z dziedziny medycyny regeneracyjnej z użyciem komórek macierzystych. Stosujemy tzw. komórki macierzyste mezenchymalne. Mogą one przekształcać i różnicować się w kilka typów komórek w organizmie np. w komórki tkanki kostnej, chrzęstnej, ale również komórki mięśnia sercowego i wątroby. Podane w odpowiedni sposób odnawiają i regenerują zużyte tkanki w docelowych miejscach organizmu. Komórki macierzyste są izolowane z odpowiedniej tkanki tłuszczowej pobranej od zwierzęcia. Pobierane są w naszej klinice, a izolowane w specjalistycznym laboratorium.

Leczenie komórkami macierzystymi znajduje zastosowanie przede wszystkim u pacjentów z bolesnymi zwyrodnieniami stawów biodrowych, kolanowych i łokciowych . To daje im szansę na przywrócenie i poprawę  aktywności ruchowej  oraz ograniczenie przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, które przy długotrwałym stosowaniu mogą powodować m.in. stany zapalne przewodu pokarmowego.
Inne wybrane wskazania do terapii komórkami macierzystymi to:
– urazy ścięgien, więzadeł
– urazy stawów
– stany zapalne kości
– złamania ( brak zrostu po złamaniach, tzw. stawy rzekome)
– choroby wątroby
– choroby mięśnia sercowego

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

rys. Wiesława Połulich

DAJ NADZIEJĘ SWOJEMU PRZYJACIELOWI. MEDYCYNA XXI WIEKU DAJE MU NOWE SZANSE NA PORAWĘ ZDROWIA. rys. Wiesława Połulich